Кількість
|
Вартість
|
||
|
Чудові ідеї часто народжуються з нагальної потреби. Для засновника і співвласника Big Agnes Білла Гамбера (Bill Gamber) ця потреба полягала в можливості більш комфортного сну на свіжому повітрі. Він часто ходив у походи, в одному з яких прокинувся посеред ночі й виявив, що під ним немає килимка, на якому він спав. Чи то від холоду, чи від чистоти опівнічних думок, у голові Білла з’явилось розуміння, що джерело проблеми – не килимок, а конструкція спального мішка. Як би там не було, а вже через короткий період, як результат цього досвіду, з’явилась на світ спальна система Big Agnes, що передбачала розміщення килимка в рукаві спального мішка, забезпечуючи його надійну фіксацію та відмінну теплоізоляцію. Фактично, з цієї ідеї та породженого нею продукту, в 2001 році і виникла компанія Big Agnes, офіс якої розташований на північному заході штату Колорадо, в містечку Steamboat Springs.
Як зазначає засновник компанії, головним мотивом для заснування компанії й створення власного продукту було прагнення переосмислити те, як повинен виглядати сон мандрівника на природі. Філософія дизайну Big Agnes проста – кожен елемент продукту має мати сенс.
Створення “чергового” бренду на перенасиченому американському ринку спальних мішків було азартною авантюрою. Принаймні, так заявляли майже всі, з ким радився Білл. Однак, за його ж словами, він і його команда були “просто достатньо тупими, щоб не придумати чогось іншого”. Як наслідок – продукт відразу став хітом на першій виставці Outdoor Retailer, на яку вони його взяли.
У 2003 році Гамбер і команда Big Agnes застосували свій розумний підхід і в новому продукті, коли компанія вийшла на ринок наметів, який також був “сповнений великої кількості конкурентів”. Гамбер пояснює своє рішення просто: «Коли в нас вже була компанія з виробництва власних спальних мішків, я не хотів більше спати і в чужому наметі». Це змусило його та його команду створити намети Seedhouse 2 та Mad House 2, які були легкими, місткими та легкими у встановленні.
В 2007 році компанія почала виробляти спальники й килимки з перероблених матеріалів, а в 2009 році представила намет Fly Creek – найлегший двомісний double-wall намет на ринку. Що розуміти, наскільки проривним був цей продукт, слід додати, що з того часу пройшло вже більше 12 років, а він досі залишається однією з найлегших semi-freestanding моделей у світі.
В 2010-ті бренд розширив свою лінійку продуктів, додавши в асортимент сумки (duffel bags), утеплений одяг та кемпінгові меблі. Зараз в каталозі виробника понад 750 різних найменувань. За останні п’ять років значно зросли продажі компанії в таких регіонах, як Європа та Південно-Східна Азія. Однак, якими б не були спорядження та об’єми його продажів, процес залишався незмінним — Big Agnes починає кожен виріб з самого початку та створює найкращий продукт, який тільки можна.
З 2019 року Big Agnes почали використовувати для виробництва найлегших наметів і тентів тканину Dyneema, що складається з найтонших волокон поліетилену. Їх масив з’єднують у єдине полотно, яке з обох боків обклеюють прозорою плівкою. У результаті виходить напівпрозора тканина, що зовні нагадує м’ятий поліетиленовий пакет. Ось тільки Dyneema в 4 рази міцніша за кевлар на розрив, не ріжеться гострим камінням і гілками, не пропускає воду і вітер, стійка до ультрафіолету та агресивних хімічних середовищ. Але головне – тканина дуже легка та компактна. З мінусів – схильна до протирання, тому потребує дуже уважного ставлення. Приклад намету з такого матеріалу – модель Tiger Wall 2 Carbon, що в повній комплектації важить 624 г, а в комплектації Fast Fly (без кілочків, чохла) всього 482 г!
Dyneema дуже непроста в обробці, тому до Big Agnes єдиним серійним виробником наметів з неї була британська компанія Terra Nova із її серією Ultra.
Найкращі тканини дають серйозний виграш у вазі, але не менш важливим на шляху тотального полегшення є правильний каркас. Для нього конструктори BA обирають найлегші алюмінієві сегменти від всесвітньо відомої марки DAC – Featherlite NSL і NFL. При надзвичайно малій вазі, дуги з цих матеріалів відрізняються високою міцністю.
В каркасах наметів із тканини Dyneema замість алюмінієвих сегментів DAC використовуються карбонові трубки від компанії Easton, які за тієї ж міцності дають невеликий виграш у вазі. Хаби в них, однак, виконані з алюмінію, аби не пошкодити карбонові сегменти при сильному вітрі.
Серед усіх наметів хотілося б виділити чотири серії, що мають також кілька розмірів й модифікацій та які присутні на ринку України:
- Copper Spur – ультралегка вага та великий житловий простір;
- Tiger Wall – найлегші намети з двома тамбурами та двома входами;
- Fly Creek – мінімалістичні 2-шарові намети з одним тамбуром та входом;
- Blacktail – намети з серії “суперлайт”, тобто найважчі з легких, добре підходять для походів й кемпінгу й тих, хто не готовий до “напівпрозорих” тканин.